MÜFREDATBu müfredatın amacı yabancı dilde etkili bir iletişim kurmak ve kendimizi ifade edebilmek için dil öğrenmede oldukça önemli bir yere sahip olan cümle kurmayı öğretmektir.

Cümle: Bir yargıyı bildirmek için tek başına çekimli bir fiil veya çekimli bir fiille kullanılan kelimeler dizisi, tümce. (Türkçe Sözlük -TDK)

“Bir eylem, düşünce veya duyguyu bir hüküm hâlinde anlatan ve içinde çekimli bir fiil veya sonuna cevher fiil getirilmiş bir isim bulunan kelime dizisi, tümce.” (İlhan Ayverdi, Misalli Büyük Türkçe Sözlük)
Tanımlardan da anlaşılacağı gibi dilin yapı taşlarından biri de “cümle” dir.
Bütün dilleri öğrenebilmenin yolu o dillerde cümle kurabilmekten geçer. Duygu, düşüncelerimizi ifade etmek isterken cümle kurarız. Karşımızdaki insanları dinlerken kurdukları cümleler üzerinden onları anlarız. Onlara kurduğumuz cümlelerle yorum yapıp cevap veririz.
Ne kadar çok kelime bilinirse bilinsin cümle kuramadıktan sonra o muhteşem kelime bilgisi kullanılamadığı için önemini yitirmektedir.
Ülkemizde İngilizce eğitimi yıllardır hatalı ve eksik olarak verilmektedir. Ya sürekli boşluk doldurmalar karşımıza çıkarıldı ya da şıklı sorular ezberletilip baştan atıldık. İşte tam bu esnada bütün bu yanlış sisteme karşı durup alışılagelmişin dışındaki müfredatımızla yanınızda olmaya karar verdik.
Müfredatımızda temel düzeyden ileri düzeye İngilizce ’de cümle nasıl kurulduğu öğretilmektedir ve bu sebeple vereceğimiz eğitime sonuna kadar güveniyoruz.
Şimdi biraz da kur kur bölünüp parçalanan, her kur için paranızı fazlasıyla sömüren diğer kurslardan farklı olarak tek kurdan oluşan kendi eğitim sistemimizden bahsedelim;
Sistemimiz bir tek kurdan oluşmaktadır ve bu da 100 saat sürmektedir.
Ders saatleri konuya göre değişmektedir.

Konusuna göre 3 saat olan haftalar da vardır 2 buçuk saatte biten haftalar da her hafta 1 saatte pratik yapılmaktadır

Program 2 bölümden oluşmaktadır.

Birinci bölümde 3 cümle yapısı bitirilmektedir.

İkinci kısım ileri düzey yapıların anlatıldığı kısımdır.

Programın kısalması ya da uzaması grubun performansına bağlıdır.

Haftada 4 sayfa toplamda 100 sayfa literatür analizi ilk sınavı geçtikten sonra yapılmaya başlanır.

Literatür ödevini aksatanlar yada yapmayanlar bu programdan çok fazla verim alamazlar.

Program dahilinde konulara göre sadece sınav yapılacak olan haftalar da vardır. Katılımcı bu sınavlara mazeretsiz katılmak zorundadır.

Emek olmadan bu iş olmaz. Çiğnenmeden ekmek bile yutulmuyor.
Cümle kurmayı biliyorsanız zaten konuşursunuz. Konuşamamanız için dilsiz olmanız gerekmektedir.
İngilizce öğrenmek için bir anlık hevesle alınan karar değil, kendinden emin şekilde alınan bir karar ancak sizi başarıya ulaştırır.
Verdiğimiz eğitim sistemi bu şekildedir. Kendine güvenen, okumayı öğrenmeyi seven, azmine inanan ve diğer kursların para tuzağına düşmek istemeyen herkes bizimle iletişime geçebilir.
 

 

 

istanbul başakşehir ingilizce kursu Müfredatı, Bu müfredatın temeli CÜMLE kurmaya dayanmaktadır. Bir dilde amaç CÜMLE kurmaktır. Kafanızda oluşturduğunuz bir CÜMLEYİ konuşurken yada yazarken  ya da okuduğunuz bir CÜMLEYİ yada